Öl
Pilsner, classic, guldöl, specialöl och mycket mer – jämförda mellan gränsbutikerna.
Carlsberg Pilsner - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
78 DKK
Nielsen’s Discount
78 DKK
Calle
79 DKK
9,85 DKK/L
78 DKK
Paulaner Weissbier 5,5% 24x0,5 l.
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
175 DKK
Nielsen’s Discount
175 DKK
Fleggaard
190 DKK
14,58 DKK/L
175 DKK
Grimbergen Blonde - Ale 6,7% specialøl, 24x33cl. flaske
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
160 DKK
20,20 DKK/L
160 DKK
Franziskaner Hefe Weissbier 5% 24x0,5 l.
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
145 DKK
Fleggaard
150 DKK
12,08 DKK/L
145 DKK
Erdinger Weissbier 5,3% 24x0,5 l.
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
175 DKK
Fleggaard
180 DKK
14,58 DKK/L
175 DKK
Erdinger Alkoholfrei 24x0,5l
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
175 DKK
Fleggaard
180 DKK
14,58 DKK/L
175 DKK
Corona Extra 4,5% 24x0,33 l. ds
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
140 DKK
Scandinavian Park
140 DKK
17,68 DKK/L
140 DKK
Erdinger Alkoholfri 12x0,5 l.
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
9 DKK
Fleggaard
100 DKK
1,58 DKK/L
9 DKK
Kronenbourg 1664 Blanc 0.0 24x0,33l fl.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
160 DKK
Scandinavian Park
160 DKK
20,20 DKK/L
160 DKK
Mecklenburger Weissbier 5,1% 24x0,5 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
120 DKK
10,00 DKK/L
120 DKK
Skanderborg Bryghus Blanc 4,8% 12x0,33l
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
100 DKK
25,25 DKK/L
100 DKK
Briska Fläder 4,5% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
100 DKK
Fleggaard
104 DKK
Scandinavian Park
107 DKK
12,59 DKK/L
100 DKK
Carlsberg Flaske 24x0,33l
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
78 DKK
Fleggaard
150 DKK
9,86 DKK/L
78 DKK
Skovlyst Moose Gold tripel 0,75l +pant
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
50 DKK
Scandinavian Park
55 DKK
66,65 DKK/L
50 DKK
Briska Ananas 4,5% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
100 DKK
Fleggaard
104 DKK
Scandinavian Park
107 DKK
12,59 DKK/L
100 DKK
Corona Extra 4,5% 24x33cl fl
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
170 DKK
Scandinavian Park
183 DKK
21,46 DKK/L
170 DKK
Somersby 18x0,33l Pear
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
83 DKK
Scandinavian Park
85 DKK
Fleggaard
85 DKK
13,99 DKK/L
83 DKK
Somersby 18x0,33l Blackberry
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
83 DKK
Scandinavian Park
85 DKK
Fleggaard
85 DKK
13,99 DKK/L
83 DKK
Somersby 18x0,33l Elderflower Lime
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
83 DKK
Scandinavian Park
85 DKK
Fleggaard
85 DKK
13,99 DKK/L
83 DKK
Somersby 18x0,33l Apple
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
83 DKK
Scandinavian Park
85 DKK
Fleggaard
85 DKK
13,99 DKK/L
83 DKK
Somersby 18x0,33l Red Orange
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
85 DKK
Fleggaard
85 DKK
14,31 DKK/L
85 DKK
Somersby 18x0,33l Raspberry Lime
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
85 DKK
Fleggaard
85 DKK
Calle
85 DKK
14,31 DKK/L
85 DKK
Harboe Julebryg 5,7% 24x0,33 l. ds.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
60 DKK
Nielsen’s Discount
64 DKK
7,52 DKK/L
60 DKK
Grimbergen Double Ambrée Belgisk Ale - 6,5% øl, 24x33cl flaske
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
160 DKK
Scandinavian Park
160 DKK
Nielsen’s Discount
160 DKK
20,20 DKK/L
160 DKK
Kronenbourg 1664 Blanc Hvedeøl - 5,0% øl, 24x33cl flaske
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
160 DKK
Nielsen’s Discount
161 DKK
20,20 DKK/L
160 DKK
Birra Moretti 4,6% 24x0,33l
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
130 DKK
Scandinavian Park
135 DKK
16,41 DKK/L
130 DKK
Harboe Pilsner 4,6% 24x0,33l ds
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
52 DKK
Nielsen’s Discount
52 DKK
Scandinavian Park
60 DKK
6,57 DKK/L
52 DKK
Harboe Classic 4,6% 24x0,33l ds
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
52 DKK
Nielsen’s Discount
52 DKK
Scandinavian Park
60 DKK
6,57 DKK/L
52 DKK
Brutal Brewing A Ship Full of IPA 5,8% 24x0,33l
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
101 DKK
12,81 DKK/L
101 DKK
Rickys IPA 5,5% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
95 DKK
Nielsen’s Discount
96 DKK
12,03 DKK/L
95 DKK
Royal Classic 0,0% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
67 DKK
Fleggaard
67 DKK
8,40 DKK/L
67 DKK
Royal Export 5,8% 24x0,33l ds.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
67 DKK
Fleggaard
67 DKK
Calle
72 DKK
8,40 DKK/L
67 DKK
Royal Brown Ale 4,6% 24x33cl
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
67 DKK
Fleggaard
67 DKK
Scandinavian Park
72 DKK
8,40 DKK/L
67 DKK
Royal Pilsner 4,6% 24x0,33l ds .
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
67 DKK
Fleggaard
67 DKK
Scandinavian Park
72 DKK
8,40 DKK/L
67 DKK
Odense Pilsner 4,6% 24x0,33l ds
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Calle
72 DKK
Scandinavian Park
72 DKK
8,46 DKK/L
67 DKK
Odense Classic 4,6% 24x0,33l ds
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Calle
72 DKK
Scandinavian Park
72 DKK
8,46 DKK/L
67 DKK
Royal Classic 4,6% 24x0,33l ds.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Calle
72 DKK
Scandinavian Park
72 DKK
8,46 DKK/L
67 DKK
Giraf Beer 5,6% 24x0,33cl.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Nielsen’s Discount
70 DKK
Calle
72 DKK
845,96 DKK/L
67 DKK
Royal 0,0% 24x033l
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Scandinavian Park
72 DKK
0,08 DKK/L
67 DKK
Grøn Tuborg 0,0% Pilsner - Alkoholfri øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
78 DKK
Fleggaard
80 DKK
9,86 DKK/L
78 DKK
Tuborg Classic 0,0% Pilsner - Alkoholfri øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
82 DKK
Calle
83 DKK
Scandinavian Park
88 DKK
10,35 DKK/L
82 DKK
Tuborg Classic Pilsner - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
82 DKK
Nielsen’s Discount
82 DKK
Calle
83 DKK
10,35 DKK/L
82 DKK
Tuborg Guld - stærk pilsner 5,6% øl, 24x33cl. dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
82 DKK
Nielsen’s Discount
82 DKK
Calle
83 DKK
10,35 DKK/L
82 DKK
Tuborg Classic Øko 24x0,33l BIO
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
82 DKK
Scandinavian Park
88 DKK
10,35 DKK/L
82 DKK
Brewmasters IPA Indian Pale Ale - 5,2% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
82 DKK
Calle
83 DKK
10,35 DKK/L
82 DKK
Staropramen 5% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
108 DKK
Scandinavian Park
120 DKK
13,64 DKK/L
108 DKK
Grøn Tuborg Sunsæt Pilsner - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
80 DKK
10,10 DKK/L
80 DKK
Fuglsang Black Bird 4,8% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
80 DKK
Nielsen’s Discount
80 DKK
Scandinavian Park
85 DKK
10,10 DKK/L
80 DKK
Norrlands Guld 5,3% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
70 DKK
Fleggaard
74 DKK
Calle
74 DKK
8,80 DKK/L
70 DKK
Slots Guld 5,9% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
60 DKK
Nielsen’s Discount
64 DKK
Scandinavian Park
70 DKK
7,57 DKK/L
60 DKK
Slots Classic 4,6% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
58 DKK
Nielsen’s Discount
58 DKK
Calle
60 DKK
7,32 DKK/L
58 DKK
Slots Pilsner 4,6% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
58 DKK
Nielsen’s Discount
58 DKK
Calle
60 DKK
7,32 DKK/L
58 DKK
Grøn Tuborg Pilsner - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
78 DKK
Fleggaard
80 DKK
Calle
80 DKK
9,86 DKK/L
78 DKK
Mariestads Export 5,3% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
75 DKK
Fleggaard
83 DKK
Scandinavian Park
90 DKK
9,46 DKK/L
75 DKK
Harboe Gold 5,9% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
64 DKK
Fleggaard
65 DKK
8,04 DKK/L
64 DKK
Falcon Special Brew 5,9% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
75 DKK
Fleggaard
83 DKK
9,46 DKK/L
75 DKK
Kronenbourg 1664 Blanc 5% 12x0,33l ds
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Calle
67 DKK
Scandinavian Park
160 DKK
16,83 DKK/L
67 DKK
Jacobsen Yakima IPA Indian Pale Ale - 6,5% øl, 12x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Calle
67 DKK
16,83 DKK/L
67 DKK
Norrlands Djup 6,8% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
75 DKK
Fleggaard
82 DKK
Calle
82 DKK
9,46 DKK/L
75 DKK
Skovlyst Alkoholfri Ahornbryg 0,5l +pant
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
15 DKK
29,98 DKK/L
15 DKK
Skovlyst Alkoholfri India Pale Ale 0,5l+pant
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
15 DKK
29,98 DKK/L
15 DKK
Flensburger Radler 2,4% 0,33 l. + pant
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
6 DKK
Fleggaard
10 DKK
19,67 DKK/L
6 DKK
Heineken 24x0,33l
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
80 DKK
Calle
80 DKK
Scandinavian Park
85 DKK
10,10 DKK/L
80 DKK
Royal Blanche 4,6% 18x0,33l ds.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
60 DKK
Calle
60 DKK
Scandinavian Park
70 DKK
10,10 DKK/L
60 DKK
Royal IPA 4,6% 18x0,33l ds.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
60 DKK
Scandinavian Park
70 DKK
10,10 DKK/L
60 DKK
Carlsberg Elephant Pilsner - 7,2% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
111 DKK
Nielsen’s Discount
115 DKK
14,02 DKK/L
111 DKK
Falcon Export 5,2% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
75 DKK
Fleggaard
80 DKK
9,46 DKK/L
75 DKK
Lapin Kulta 5,2% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
73 DKK
Scandinavian Park
80 DKK
9,22 DKK/L
73 DKK
Spendrups Premium Gold 5,9% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
69 DKK
Fleggaard
73 DKK
Scandinavian Park
80 DKK
8,70 DKK/L
69 DKK
Carlsberg 1883 Lager - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
75 DKK
Fleggaard
78 DKK
9,47 DKK/L
75 DKK
Carlsberg Nordic Ale - Ale 0,5% alkoholfri øl, 24x33cl. dåse
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
75 DKK
Fleggaard
78 DKK
Nielsen’s Discount
78 DKK
9,47 DKK/L
75 DKK
Eriksberg Karaktär 5,4% 24x0,33l ds
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
92 DKK
Nielsen’s Discount
150 DKK
11,56 DKK/L
92 DKK
Pripps Blå 5% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
75 DKK
Fleggaard
77 DKK
9,46 DKK/L
75 DKK
Melleruds Utmärkta Pilsner Ekologisk 4,5% 24x0,33l
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
89 DKK
11,28 DKK/L
89 DKK
Mariestads Old Ox 6,9% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
86 DKK
Nielsen’s Discount
90 DKK
Scandinavian Park
90 DKK
10,81 DKK/L
86 DKK
Blå Thor 6% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
71 DKK
Fleggaard
73 DKK
Scandinavian Park
80 DKK
8,99 DKK/L
71 DKK
Rød Tuborg Lager - 4,3% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
82 DKK
10,35 DKK/L
82 DKK
Erdinger Weissbier 5,3% 0,5 l. + pant
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
9 DKK
Fleggaard
10 DKK
18,98 DKK/L
9 DKK
Köstritzer Schwarzbier 4,8% 0,5 l. + pant
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
10 DKK
Scandinavian Park
135 DKK
19,98 DKK/L
10 DKK
Paulaner Hefe Weissbier 5,5% 0,5 l. + pant
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
10 DKK
19,98 DKK/L
10 DKK
Carlsberg Nordic Pilsner - 0,0% Alkoholfri øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
78 DKK
Calle
79 DKK
9,85 DKK/L
78 DKK
Carlsberg Sort Guld Pilsner - 5,8% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
78 DKK
Calle
79 DKK
9,85 DKK/L
78 DKK
Willemoes 12x0,33l Fresh IPA 5,5%
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
40 DKK
Scandinavian Park
58 DKK
10,10 DKK/L
40 DKK
Bryggmästarens Premium Gold 5,9% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
74 DKK
Scandinavian Park
85 DKK
9,40 DKK/L
74 DKK
Åbro Original 5,2% 24x0,33 l.
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
70 DKK
Fleggaard
71 DKK
Scandinavian Park
82 DKK
8,89 DKK/L
70 DKK
Småland 5,2% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
71 DKK
Scandinavian Park
82 DKK
8,93 DKK/L
71 DKK
Carls Special Lager - 4,4% øl, 24x33cl dåse
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
70 DKK
Calle
70 DKK
Scandinavian Park
75 DKK
8,84 DKK/L
70 DKK
Kung 5,2% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Nielsen’s Discount
67 DKK
8,46 DKK/L
67 DKK
Grimbergen Double Ambree 12x0,33l 6,5% ds
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
67 DKK
Calle
67 DKK
Scandinavian Park
69 DKK
16,83 DKK/L
67 DKK
Flensburger Pilsener 4,8% 0,33 l. + pant
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
10 DKK
30,27 DKK/L
10 DKK
Faxe Premium 4,6% 24x0,33 l.
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
60 DKK
Calle
67 DKK
Scandinavian Park
72 DKK
7,57 DKK/L
60 DKK
Flensburger Strand Lager 0,33l + Pant
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
6 DKK
Fleggaard
10 DKK
19,67 DKK/L
6 DKK
Skovlyst India Pale Ale 5,5% 0,5 l. + pant
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
15 DKK
29,98 DKK/L
15 DKK
Flensburger Gold 4,8% 0,33 l. + pant
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
6 DKK
Fleggaard
10 DKK
19,67 DKK/L
6 DKK
Tyskie Pils 0,5 l. + pant
Billigast hos Fleggaard
Fleggaard
10 DKK
Scandinavian Park
142 DKK
19,98 DKK/L
10 DKK
Jacobsen Golden Naked Christmas Ale
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
112 DKK
112 DKK
Anthon Berg Fugleæg med Marcipan spidspose
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
19 DKK
19 DKK
Prinz v. Hessen Kabinett Royal Riesling trocken
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
86 DKK
86 DKK
Carlsberg Nordic Pils 0,0
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
75 DKK
Nielsen’s Discount
78 DKK
75 DKK
Anthon Berg Marcipanæg Appelsinsmag
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
16 DKK
16 DKK
Antica Corte Ripasso Valpolicella
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
64 DKK
Scandinavian Park
65 DKK
64 DKK
Rexim Weinbeeren
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
26 DKK
Scandinavian Park
30 DKK
26 DKK
Den Gamle Fabrik Rhabarber & Erdbeere
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
32 DKK
Scandinavian Park
33 DKK
32 DKK
Pommery Brut Royal
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
292 DKK
Nielsen’s Discount
345 DKK
292 DKK
Tuborg Påskebryg
Billigast hos Scandinavian Park
Scandinavian Park
90 DKK
Nielsen’s Discount
94 DKK
90 DKK
Paulaner Hefe-Weißbier naturtrüb
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
109 DKK
Scandinavian Park
110 DKK
109 DKK
Pistonhead Flat Tire Dry-Hopped Lager
Billigast hos Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
79 DKK
79 DKK