Beer
Pilsner, classic, gold lager, speciality beer and more – compared across the border shops.
All
Pilsner
Classic
Gold lager
Wheat beer
IPA & ale
Lager
Christmas beer
Speciality beer
Swedish beer
Alcohol-free
Carlsberg Pilsner - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 78
Nielsen’s Discount
DKK 78
Calle
DKK 79
DKK 9.85/L
DKK 78
Paulaner Weissbier 5,5% 24x0,5 l.
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 175
Nielsen’s Discount
DKK 175
Fleggaard
DKK 190
DKK 14.58/L
DKK 175
Grimbergen Blonde - Ale 6,7% specialøl, 24x33cl. flaske
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 160
DKK 20.20/L
DKK 160
Franziskaner Hefe Weissbier 5% 24x0,5 l.
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 145
Fleggaard
DKK 150
DKK 12.08/L
DKK 145
Erdinger Weissbier 5,3% 24x0,5 l.
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 175
Fleggaard
DKK 180
DKK 14.58/L
DKK 175
Erdinger Alkoholfrei 24x0,5l
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 175
Fleggaard
DKK 180
DKK 14.58/L
DKK 175
Corona Extra 4,5% 24x0,33 l. ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 140
Scandinavian Park
DKK 140
DKK 17.68/L
DKK 140
Erdinger Alkoholfri 12x0,5 l.
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 9
Fleggaard
DKK 100
DKK 1.58/L
DKK 9
Kronenbourg 1664 Blanc 0.0 24x0,33l fl.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 160
Scandinavian Park
DKK 160
DKK 20.20/L
DKK 160
Briska Fläder 4,5% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 100
Fleggaard
DKK 104
Scandinavian Park
DKK 107
DKK 12.59/L
DKK 100
Carlsberg Flaske 24x0,33l
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 78
Fleggaard
DKK 150
DKK 9.86/L
DKK 78
Skovlyst Moose Gold tripel 0,75l +pant
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 50
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 66.65/L
DKK 50
Briska Ananas 4,5% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 100
Fleggaard
DKK 104
Scandinavian Park
DKK 107
DKK 12.59/L
DKK 100
Corona Extra 4,5% 24x33cl fl
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 170
Scandinavian Park
DKK 183
DKK 21.46/L
DKK 170
Somersby 18x0,33l Pear
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 83
Scandinavian Park
DKK 85
Fleggaard
DKK 85
DKK 13.99/L
DKK 83
Somersby 18x0,33l Blackberry
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 83
Scandinavian Park
DKK 85
Fleggaard
DKK 85
DKK 13.99/L
DKK 83
Somersby 18x0,33l Elderflower Lime
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 83
Scandinavian Park
DKK 85
Fleggaard
DKK 85
DKK 13.99/L
DKK 83
Somersby 18x0,33l Apple
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 83
Scandinavian Park
DKK 85
Fleggaard
DKK 85
DKK 13.99/L
DKK 83
Somersby 18x0,33l Red Orange
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 85
Fleggaard
DKK 85
DKK 14.31/L
DKK 85
Somersby 18x0,33l Raspberry Lime
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 85
Fleggaard
DKK 85
Calle
DKK 85
DKK 14.31/L
DKK 85
Harboe Julebryg 5,7% 24x0,33 l. ds.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Nielsen’s Discount
DKK 64
DKK 7.52/L
DKK 60
Grimbergen Double Ambrée Belgisk Ale - 6,5% øl, 24x33cl flaske
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 160
Scandinavian Park
DKK 160
Nielsen’s Discount
DKK 160
DKK 20.20/L
DKK 160
Kronenbourg 1664 Blanc Hvedeøl - 5,0% øl, 24x33cl flaske
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 160
Nielsen’s Discount
DKK 161
DKK 20.20/L
DKK 160
Birra Moretti 4,6% 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 130
Scandinavian Park
DKK 135
DKK 16.41/L
DKK 130
Harboe Pilsner 4,6% 24x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Nielsen’s Discount
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 60
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Classic 4,6% 24x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Nielsen’s Discount
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 60
DKK 6.57/L
DKK 52
Brutal Brewing A Ship Full of IPA 5,8% 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 101
DKK 12.81/L
DKK 101
Rickys IPA 5,5% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 95
Nielsen’s Discount
DKK 96
DKK 12.03/L
DKK 95
Royal Classic 0,0% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 67
Fleggaard
DKK 67
DKK 8.40/L
DKK 67
Royal Export 5,8% 24x0,33l ds.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 67
Fleggaard
DKK 67
Calle
DKK 72
DKK 8.40/L
DKK 67
Royal Brown Ale 4,6% 24x33cl
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 67
Fleggaard
DKK 67
Scandinavian Park
DKK 72
DKK 8.40/L
DKK 67
Royal Pilsner 4,6% 24x0,33l ds .
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 67
Fleggaard
DKK 67
Scandinavian Park
DKK 72
DKK 8.40/L
DKK 67
Odense Pilsner 4,6% 24x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Calle
DKK 72
Scandinavian Park
DKK 72
DKK 8.46/L
DKK 67
Odense Classic 4,6% 24x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Calle
DKK 72
Scandinavian Park
DKK 72
DKK 8.46/L
DKK 67
Royal Classic 4,6% 24x0,33l ds.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Calle
DKK 72
Scandinavian Park
DKK 72
DKK 8.46/L
DKK 67
Giraf Beer 5,6% 24x0,33cl.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Nielsen’s Discount
DKK 70
Calle
DKK 72
DKK 845.96/L
DKK 67
Royal 0,0% 24x033l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Scandinavian Park
DKK 72
DKK 0.08/L
DKK 67
Grøn Tuborg 0,0% Pilsner - Alkoholfri øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 78
Fleggaard
DKK 80
DKK 9.86/L
DKK 78
Tuborg Classic 0,0% Pilsner - Alkoholfri øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 82
Calle
DKK 83
Scandinavian Park
DKK 88
DKK 10.35/L
DKK 82
Tuborg Classic Pilsner - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 82
Nielsen’s Discount
DKK 82
Calle
DKK 83
DKK 10.35/L
DKK 82
Tuborg Guld - stærk pilsner 5,6% øl, 24x33cl. dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 82
Nielsen’s Discount
DKK 82
Calle
DKK 83
DKK 10.35/L
DKK 82
Tuborg Classic Øko 24x0,33l BIO
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 82
Scandinavian Park
DKK 88
DKK 10.35/L
DKK 82
Brewmasters IPA Indian Pale Ale - 5,2% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 82
Calle
DKK 83
DKK 10.35/L
DKK 82
Staropramen 5% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 108
Scandinavian Park
DKK 120
DKK 13.64/L
DKK 108
Grøn Tuborg Sunsæt Pilsner - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 80
DKK 10.10/L
DKK 80
Fuglsang Black Bird 4,8% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 80
Nielsen’s Discount
DKK 80
Scandinavian Park
DKK 85
DKK 10.10/L
DKK 80
Norrlands Guld 5,3% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 70
Fleggaard
DKK 74
Calle
DKK 74
DKK 8.80/L
DKK 70
Slots Guld 5,9% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Nielsen’s Discount
DKK 64
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.57/L
DKK 60
Slots Classic 4,6% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 58
Nielsen’s Discount
DKK 58
Calle
DKK 60
DKK 7.32/L
DKK 58
Slots Pilsner 4,6% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 58
Nielsen’s Discount
DKK 58
Calle
DKK 60
DKK 7.32/L
DKK 58
Grøn Tuborg Pilsner - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 78
Fleggaard
DKK 80
Calle
DKK 80
DKK 9.86/L
DKK 78
Mariestads Export 5,3% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 75
Fleggaard
DKK 83
Scandinavian Park
DKK 90
DKK 9.46/L
DKK 75
Harboe Gold 5,9% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 64
Fleggaard
DKK 65
DKK 8.04/L
DKK 64
Falcon Special Brew 5,9% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 75
Fleggaard
DKK 83
DKK 9.46/L
DKK 75
Kronenbourg 1664 Blanc 5% 12x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Calle
DKK 67
Scandinavian Park
DKK 160
DKK 16.83/L
DKK 67
Jacobsen Yakima IPA Indian Pale Ale - 6,5% øl, 12x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Calle
DKK 67
DKK 16.83/L
DKK 67
Norrlands Djup 6,8% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 75
Fleggaard
DKK 82
Calle
DKK 82
DKK 9.46/L
DKK 75
Skovlyst Alkoholfri India Pale Ale 0,5l+pant
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 15
DKK 29.98/L
DKK 15
Flensburger Radler 2,4% 0,33 l. + pant
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 6
Fleggaard
DKK 10
DKK 19.67/L
DKK 6
Heineken 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 80
Calle
DKK 80
Scandinavian Park
DKK 85
DKK 10.10/L
DKK 80
Royal Blanche 4,6% 18x0,33l ds.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 10.10/L
DKK 60
Royal IPA 4,6% 18x0,33l ds.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 10.10/L
DKK 60
Carlsberg Elephant Pilsner - 7,2% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 111
Nielsen’s Discount
DKK 115
DKK 14.02/L
DKK 111
Falcon Export 5,2% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 75
Fleggaard
DKK 80
DKK 9.46/L
DKK 75
Lapin Kulta 5,2% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 73
Scandinavian Park
DKK 80
DKK 9.22/L
DKK 73
Spendrups Premium Gold 5,9% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 69
Fleggaard
DKK 73
Scandinavian Park
DKK 80
DKK 8.70/L
DKK 69
Carlsberg 1883 Lager - 4,6% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 75
Fleggaard
DKK 78
DKK 9.47/L
DKK 75
Carlsberg Nordic Ale - Ale 0,5% alkoholfri øl, 24x33cl. dåse
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 75
Fleggaard
DKK 78
Nielsen’s Discount
DKK 78
DKK 9.47/L
DKK 75
Eriksberg Karaktär 5,4% 24x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 92
Nielsen’s Discount
DKK 150
DKK 11.56/L
DKK 92
Pripps Blå 5% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 75
Fleggaard
DKK 77
DKK 9.46/L
DKK 75
Melleruds Utmärkta Pilsner Ekologisk 4,5% 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 89
DKK 11.28/L
DKK 89
Mariestads Old Ox 6,9% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 86
Nielsen’s Discount
DKK 90
Scandinavian Park
DKK 90
DKK 10.81/L
DKK 86
Blå Thor 6% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 71
Fleggaard
DKK 73
Scandinavian Park
DKK 80
DKK 8.99/L
DKK 71
Erdinger Weissbier 5,3% 0,5 l. + pant
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 9
Fleggaard
DKK 10
DKK 18.98/L
DKK 9
Köstritzer Schwarzbier 4,8% 0,5 l. + pant
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 10
Scandinavian Park
DKK 135
DKK 19.98/L
DKK 10
Paulaner Hefe Weissbier 5,5% 0,5 l. + pant
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 10
DKK 19.98/L
DKK 10
Carlsberg Nordic Pilsner - 0,0% Alkoholfri øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 78
Calle
DKK 79
DKK 9.85/L
DKK 78
Carlsberg Sort Guld Pilsner - 5,8% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 78
Calle
DKK 79
DKK 9.85/L
DKK 78
Willemoes 12x0,33l Fresh IPA 5,5%
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
Scandinavian Park
DKK 58
DKK 10.10/L
DKK 40
Bryggmästarens Premium Gold 5,9% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 74
Scandinavian Park
DKK 85
DKK 9.40/L
DKK 74
Åbro Original 5,2% 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 70
Fleggaard
DKK 71
Scandinavian Park
DKK 82
DKK 8.89/L
DKK 70
Småland 5,2% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 71
Scandinavian Park
DKK 82
DKK 8.93/L
DKK 71
Carls Special Lager - 4,4% øl, 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 70
Calle
DKK 70
Scandinavian Park
DKK 75
DKK 8.84/L
DKK 70
Kung 5,2% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Nielsen’s Discount
DKK 67
DKK 8.46/L
DKK 67
Grimbergen Double Ambree 12x0,33l 6,5% ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 67
Calle
DKK 67
Scandinavian Park
DKK 69
DKK 16.83/L
DKK 67
Faxe Premium 4,6% 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 67
Scandinavian Park
DKK 72
DKK 7.57/L
DKK 60
Flensburger Strand Lager 0,33l + Pant
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 6
Fleggaard
DKK 10
DKK 19.67/L
DKK 6
Skovlyst India Pale Ale 5,5% 0,5 l. + pant
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 15
DKK 29.98/L
DKK 15
Flensburger Gold 4,8% 0,33 l. + pant
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 6
Fleggaard
DKK 10
DKK 19.67/L
DKK 6
Tyskie Pils 0,5 l. + pant
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 10
Scandinavian Park
DKK 142
DKK 19.98/L
DKK 10
Jacobsen Golden Naked Christmas Ale
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 112
DKK 112
Anthon Berg Fugleæg med Marcipan spidspose
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 19
DKK 19
Prinz v. Hessen Kabinett Royal Riesling trocken
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 86
DKK 86
Carlsberg Nordic Pils 0,0
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 75
Nielsen’s Discount
DKK 78
DKK 75
Antica Corte Ripasso Valpolicella
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 64
Scandinavian Park
DKK 65
DKK 64
Rexim Weinbeeren
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 26
Scandinavian Park
DKK 30
DKK 26
Den Gamle Fabrik Rhabarber & Erdbeere
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 32
Scandinavian Park
DKK 33
DKK 32
Pommery Brut Royal
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 292
Nielsen’s Discount
DKK 345
DKK 292
Tuborg Påskebryg
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Nielsen’s Discount
DKK 94
DKK 90
Paulaner Hefe-Weißbier naturtrüb
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 109
Scandinavian Park
DKK 110
DKK 109
Pistonhead Flat Tire Dry-Hopped Lager
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 79
DKK 79