Soft drinks
Pilsner, classic, gold lager, speciality beer and more – compared across the border shops.
Coca Cola 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 70
Scandinavian Park
DKK 72
Calle
DKK 73
DKK 8.84/L
DKK 70
Fanta Lemon 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 70
Nielsen’s Discount
DKK 73
DKK 8.84/L
DKK 70
Birdcage Zero Sugar Rhubarb Tonic 8x0,5l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 145
DKK 36.25/L
DKK 145
Birdcage Zero Sugar Botanical Tonic 8x0,5l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 145
DKK 36.25/L
DKK 145
7 Up Light 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 63
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.95/L
DKK 63
Sprite Zero 24x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.57/L
DKK 60
Lipton Lemon Ice Tea 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 87
Scandinavian Park
DKK 95
DKK 10.98/L
DKK 87
Lipton Peach Ice Tea 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 87
Scandinavian Park
DKK 95
DKK 10.98/L
DKK 87
Monster Ultra Strawb. Dreams 12x0,5l
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Fleggaard
DKK 95
DKK 15.00/L
DKK 90
Monster Energy Zero 12x0,5l
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Fleggaard
DKK 95
DKK 15.00/L
DKK 90
Monster Energy 12x0,5 l.
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Fleggaard
DKK 95
Nielsen’s Discount
DKK 100
DKK 15.00/L
DKK 90
Ultra Peachy Keen Monster Energy 12x0,5l
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Fleggaard
DKK 95
DKK 15.00/L
DKK 90
Monster Energy Rehab Peach 12x0,5 l.
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Fleggaard
DKK 95
DKK 15.00/L
DKK 90
Monster Energy Mango Loco 12x0,5 l.
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Fleggaard
DKK 95
DKK 15.00/L
DKK 90
Monster Ultra Fiesta 12x0,5l
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Fleggaard
DKK 95
DKK 15.00/L
DKK 90
Egekilde Blåbær & Granatæble 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Nielsen’s Discount
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 65
DKK 7.57/L
DKK 60
Egekilde Hyldeblomst-Lime 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 62
DKK 7.57/L
DKK 60
Egekilde Hindbær & Rabarber 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Nielsen’s Discount
DKK 60
DKK 7.57/L
DKK 60
Schweppes Lemon 12x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
Calle
DKK 41
Scandinavian Park
DKK 53
DKK 10.10/L
DKK 40
Coca Cola Zero Lime 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 5.05/L
DKK 40
Schweppes Ginger Ale 12x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
Nielsen’s Discount
DKK 49
Scandinavian Park
DKK 53
DKK 10.10/L
DKK 40
Schweppes CitMix Zero 12x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
Calle
DKK 41
Scandinavian Park
DKK 53
DKK 10.10/L
DKK 40
Schweppes Tonic 12x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
Scandinavian Park
DKK 53
DKK 10.10/L
DKK 40
Pepsi Max Lemon 24x0,33l PET
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Nielsen’s Discount
DKK 63
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.57/L
DKK 60
Cult Energy Sugarfree 12x0,5l
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 78
Fleggaard
DKK 80
Scandinavian Park
DKK 80
DKK 13.01/L
DKK 78
Aqua D'or Black Tea Fersken 20x0,3 l. pet
Cheapest at Calle
Calle
DKK 43
Fleggaard
DKK 46
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 7.17/L
DKK 43
Ramlösa Citrus 24x0,33 l.
Cheapest at Calle
Calle
DKK 63
Nielsen’s Discount
DKK 63
Fleggaard
DKK 65
DKK 7.91/L
DKK 63
Ramlösa Hyldeblomst & Lime 24x0,33 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 63
Fleggaard
DKK 65
Scandinavian Park
DKK 66
DKK 7.96/L
DKK 63
Aqua D'or Sparkles Jordbær & Rabarber 20x0,3l PET
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 46
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 7.67/L
DKK 46
Aqua D'or Sparkles Blåbær & Solbær 20x0,3l pet
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 46
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 7.67/L
DKK 46
Aqua D'or Black Tea Lemon 20x0,3l pet
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 46
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 7.67/L
DKK 46
Aqua D'or Sparkles Hyldeblomst & Citron 20x0,3 l. pet
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 46
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 7.67/L
DKK 46
Aqua D'or Sparkles Hindbær & Jordbær 20x0,3l pet
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 46
DKK 7.67/L
DKK 46
Ramlösa Solbær 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 65
Scandinavian Park
DKK 66
DKK 8.21/L
DKK 65
Aqua D'or Brus Citrus 20x0,3 l. pet
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 37
Scandinavian Park
DKK 40
DKK 6.17/L
DKK 37
Caribia Ginger Beer 12x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
Scandinavian Park
DKK 40
DKK 10.10/L
DKK 40
Faxe Kondi Energy Original 12x0,5 l.
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 90
Fleggaard
DKK 100
Scandinavian Park
DKK 110
DKK 15.01/L
DKK 90
Fever-Tree Med. Tonic 8x150ml Pantfri
Cheapest at Calle
Calle
DKK 30
Fleggaard
DKK 40
DKK 24.99/L
DKK 30
Fever-Tree Indian Tonic 8x150ml Pantfri
Cheapest at Calle
Calle
DKK 30
Fleggaard
DKK 40
DKK 24.99/L
DKK 30
Coca-Cola Vanilla 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 70
Scandinavian Park
DKK 72
DKK 8.84/L
DKK 70
Jolly Cola Sukkerfri 18x0,33l
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 44
Fleggaard
DKK 45
DKK 7.41/L
DKK 44
Jolly Appelsin Sukkerfri 18x0,33l
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 44
Fleggaard
DKK 45
DKK 7.41/L
DKK 44
Jolly Cola 18x0,33l
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 44
Fleggaard
DKK 45
DKK 7.41/L
DKK 44
Faxe Kondi Energy 0 kcal 12x0,5 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 100
Scandinavian Park
DKK 110
DKK 16.67/L
DKK 100
Faxe Kondi Energy 0 Kalorier 12x0,5l PET
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 100
DKK 16.67/L
DKK 100
Fanta Exotic Zero 24x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.57/L
DKK 60
Fuze Tea Black Peach 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 70
Scandinavian Park
DKK 72
Calle
DKK 73
DKK 8.84/L
DKK 70
Fever-Tree Rasp/Rhub Tonic 8x150ml Pantfri
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
DKK 33.33/L
DKK 40
Coca Cola Cherry 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 70
Scandinavian Park
DKK 72
Nielsen’s Discount
DKK 73
DKK 8.84/L
DKK 70
Sprite 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 70
Scandinavian Park
DKK 72
Nielsen’s Discount
DKK 73
DKK 8.84/L
DKK 70
Harboe Cola 0% 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Nielsen’s Discount
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Topform 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Nielsen’s Discount
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Lemon Cloudy 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Nielsen’s Discount
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Cola 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Hindbær sugar free 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Calle
DKK 55
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Sport sugar free 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Athena Citrus 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Nielsen’s Discount
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Squash Orange 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Ananasbrus Sugar Free 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Abrikos Sugar Free 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Calle
DKK 55
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Harboe Exotic 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 52
Nielsen’s Discount
DKK 52
Scandinavian Park
DKK 55
DKK 6.57/L
DKK 52
Pepsi Max 24x0,33l pet
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 63
Nielsen’s Discount
DKK 63
DKK 7.57/L
DKK 60
Coca Cola Zero 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.57/L
DKK 60
Coca Cola PET 24 x 0,33 l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.57/L
DKK 60
Tuborg Squash Fersken sukkerfri 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 65
DKK 7.57/L
DKK 60
Pepsi Cola 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 63
Nielsen’s Discount
DKK 67
DKK 7.95/L
DKK 63
Pepsi Max Lime 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 63
Calle
DKK 63
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.95/L
DKK 63
Pepsi Max Mango 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 63
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.95/L
DKK 63
Mountain Dew 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 63
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.95/L
DKK 63
Tuborg Squash sukkerfri 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 65
DKK 7.57/L
DKK 60
Coca Cola Cherry Zero 24x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 70
DKK 7.57/L
DKK 60
Tuborg Squash Sport sukkerfri 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 65
DKK 7.57/L
DKK 60
Tuborg Squash Appelsin 24x33cl dåse
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 60
Calle
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 65
DKK 7.57/L
DKK 60
Faxe Kondi Appelsin 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 55
Scandinavian Park
DKK 60
DKK 6.94/L
DKK 55
Faxe Kondi 0 kal. 24x0,33 l. PET
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 55
Calle
DKK 55
Scandinavian Park
DKK 60
DKK 6.94/L
DKK 55
Faxe Kondi Appelsin 0 kal. 24x0,33l PET
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 55
Scandinavian Park
DKK 60
DKK 6.94/L
DKK 55
Faxe Kondi 0 Kalorier 24x0,33 l. Sukkerfri
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 55
Calle
DKK 55
DKK 6.94/L
DKK 55
Faxe Kondi 24x0,33 l.
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 55
Calle
DKK 55
Scandinavian Park
DKK 60
DKK 6.94/L
DKK 55
Faxe Kondi Appelsin 0 kal. 24x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 55
Calle
DKK 55
Scandinavian Park
DKK 60
DKK 6.94/L
DKK 55
Faxe Kondi Pink 0 kalorier 18x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 50
Scandinavian Park
DKK 52
DKK 8.42/L
DKK 50
Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier 18x0,33l ds
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 50
Scandinavian Park
DKK 52
DKK 8.42/L
DKK 50
Faxe Kondi Jordbær 0 kalorier 18x0,33l
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 50
Scandinavian Park
DKK 52
DKK 8.42/L
DKK 50
Coca Cola 6x1,25l PET
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 40
Scandinavian Park
DKK 40
DKK 5.33/L
DKK 40
Fever-Tree Indian Tonic Water 0,5 l. + pant
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 17
DKK 34.00/L
DKK 17
Fever-Tree Mediterranean Tonic Water 0,5 l. + pant
Cheapest at Fleggaard
Fleggaard
DKK 17
DKK 34.00/L
DKK 17
Fanta Strawberry & Kiwi
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 72
Nielsen’s Discount
DKK 79
DKK 72
Små Sure Colasmag
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 75
DKK 60
Mozart White Chocolate Vanilla Cream
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 169
DKK 169
Alfred Schladerer Schwarzwälder Kirschwasser
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 180
DKK 180
Nicolas Feuillatte Brut Fondamental
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 210
DKK 210
Fanta Orange Zero
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 4
Nielsen’s Discount
DKK 63
DKK 4
Baileys Chocolat de Luxe
Cheapest at Scandinavian Park
Scandinavian Park
DKK 90
Nielsen’s Discount
DKK 97
DKK 90
Storck merci Petits Chocolate Collection Runddose
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 150
DKK 150
Ron Deadhead Cask Aged Rum Dark Chocolate
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 375
DKK 375
Monin Sirup Pina Colada
Cheapest at Nielsen’s Discount
Nielsen’s Discount
DKK 60
Scandinavian Park
DKK 60
DKK 60